Podpořili jsme centrum pro výcvik psů

11. 2. 2019 – Pražská teplárenská podpořila neziskovou organizaci Helppes, která pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Pražská teplárenská tak rozšiřuje svoji působnost v oblasti společenské odpovědnosti o další projekt.

„Společnost Pražská teplárenská dlouhodobě vyhledává příležitosti k podpoře obecně prospěšných projektů v oblasti charity, sportu, zdravotnictví a školství. Partnerství s Centrem výcviku psů pro postižené nás obohacuje o cennou zkušenost spolupráce s organizací, která podává pomocnou ruku osobám s handicapem,“ vysvětluje mluvčí společnosti Miroslav Štochl.

„Věnované prostředky využijeme na částečnou úhradu nákladů spojených se speciálním výcvikem asistenčního psa, labradorského retrievera Pupíka, pro naši klientku. Paní Dominika trpí posttraumatickou poruchou, která způsobuje změněné stavy vědomí, zhoršení orientace v prostoru a paměti. Nejtěžší je pro ni pohyb ve městě a cesty veřejnou dopravou. Psí asistent Pupík jí pomůže získat pocit bezpečí. Tím se výrazně zvýší její samostatnost a kvalita života,“ dodává ředitelka centra Zuzana Daušová.

Posláním organizace Helppes je integrace osob se zdravotním postižením do společnosti a kolektivu, jejich návrat do aktivního života, zařazení do vzdělávacího či pracovního procesu, rozšíření možností při sebeobsluze, získání větší soběstačnosti, nezávislosti, sebevědomí, svobody a bezpečí. To vše pomocí speciálně vycvičených psů v projektu Pomoc přichází na čtyřech tlapkách. Podpořit ho můžete i vy například dárcovskou DMS nebo příspěvkem na konto organizace. Více informací najdete na www.helppes.cz.

Fotogalerie


Pražská teplárenská a.s. je členem skupiny EP Infrastructure

Bezpečný podnik