Pražská teplárenská zvýší ceny tepla méně než o inflaci

10. 12. 2018 – Společnost Pražská teplárenská upravuje s účinností od 1. ledna 2019 ceník služeb. Ceny tepla bude navyšovat méně než o inflaci. Je to výrazně méně, než o kolik se v příštím roce zvýší cena plynu a elektrické energie. Ceny tepla dodávaného Pražskou teplárenskou tak budou i v příštím roce příznivé.

Pro domácnosti, které odebírají teplo od Pražské teplárenské, bude zvýšení průměrné ceny minimální. Náklady běžné domácnosti narostou pouze o 26 Kč za měsíc. Zvýšení průměrných cen tepla je způsobeno rostoucími náklady na jeho výrobu a dodávky, zejména pak cenou emisních povolenek, která stoupla za poslední rok čtyřnásobně a promítla se do nárůstu variabilní složky ceny tepla. Stálá složka ceny se naopak snižuje.

Pražská teplárenská očekává, že v důsledku teplotně nadprůměrného roku 2018 dojde u většiny domácností v rámci ročního vyúčtování jejich záloh na teplo k vrácení přeplatků. K energetickým úsporám přispěje i minimalizace tepelných ztrát v důsledku rozsáhlé obnovy rozvodů v oblasti Holešovic, kterou Pražská teplárenská dokončila v tomto roce. Celkové náklady na kompletní obnovu sítí v Praze 7, která významně přispěla k poklesu emisí v hlavním městě, přesáhly miliardu korun.


Pražská teplárenská a.s. je členem skupiny EP Infrastructure

Bezpečný podnik