Společenská zodpovědnost

Podnikáme šetrně k životnímu prostředí. Maximálně využíváme inovativní technologie pro výrobu tepla a elektřiny s vícepalivovým základem. Zároveň jsme stabilním zaměstnavatelem, který si zakládá na důvěře, respektu i na lidském a férovém přístupu ke svým zaměstnancům. Současně jsme veřejností respektovanou společností, která podporuje region, v němž podniká.

Součástí naší firemní kultury, našich hodnot i strategie je společenská zodpovědnost. Cítíme velkou zodpovědnost k městu, v němž působíme i k zemi, ve které žijeme. Proto mezi naše hlavní cíle patří ochrana životního prostředí, modernizace provozu nebo investice do nových technologií, moderních vybavení či našich zaměstnanců.

Pražská teplárenská a.s. je také nedílnou součástí toho, aby se naše hlavní město mohlo stát Smart City.

Snažíme se podporovat neziskové a charitativní organizace, které v Praze působí a spolupracujeme s jednotlivými městskými částmi na jejich společenských a kulturních akcích.

Chceme sami přispět ke zkultivování veřejného prostoru pražských sídlišť, necháváme proto pomalovat naše výměníkové stanice od respektovaných graffiti umělců v rámci našeho projektu Praha v barvách.

Praha v barvách

Snažíme se zvyšovat kvalitu života Pražanů v různých oblastech. Chceme přispět ke zlepšení a zkultivování veřejného prostoru pražských sídlišť. Rozhodli jsme se skoncovat s vandalismem a zároveň zvelebit nevzhlednou šeď výměníků tepla.

V rámci projektu Praha v barvách jsme zahájili spolupráci s respektovanými graffiti umělci, kteří až dosud nezajímavé technické objekty zkrášlují velkoformátovými malbami. Zajímavou malbou přispěl i respektovaný akademik Kurt Gebauer.

Náš záměr, výtvarně zkrášlit výměníkové stanice po celé metropoli, se setkává s pozitivními ohlasy na straně veřejnosti i vedení městských částí. Realizace jsou často plánovány v návaznosti na konání lokálních kulturních nebo sportovních akcí.

Z desítek výměníků na pražských sídlištích se nám podařilo tímto způsobem zrenovovat již 37 stanic, především v Praze 8 - Bohnicích a v Praze 4 a 10.Vybíráme objekty, v relativně dobrém technickém stavu, které nevyžadují náročnější opravu. Zároveň se jedná o objekty, které jsou umístěny na frekventovaných místech a jejich revitalizace má výrazný vliv na obyvatele přilehlých pražských čtvrtí.